Sport.pl

Aktualności

Pewne zwycięstwo z Tarnovią

• autor: przemekz20, 2011-08-13 20:17

Poloniści po dobrym meczu pokonali Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:0. Bramki dla Polonii strzelali Mateusz Mach, Marek Trzebny i Szymon Wojciechowski.

Od początku ruszyła Polonia. Tarnovia odpowiadała rzadkimi, lecz groźnymi kontrami. Dziś jednak dobrze w bramce spisywał się Marcin Kin. Ćwiczenie na ostatnim treningu stałych fragmentów dało owoce. Po jednym z rzutów rożnych piłkę do siatki skierował Mateusz Mach. Jeszcze przed przerwą doskonała akcja Polonistów, Trzebny efektownie podaje do Koczorowskiego, Roman oddaje piłkę i kapitan chodzieskiej Polonii strzela swoją trzecią bramkę w tym sezonie. Po przerwie kilka ataków ze strony Tarnovii jednak nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Niestety z boiska musi zejść zdobywca pierwszego gola, Mateusz Mach. Mateuszowi odnowiła się kontuzja więzadeł, na szczęście uraz nie okazał się groźny i już w następnym meczu Włodzimierz Michalski będzie miał go do swojej dyspozycji.

W drugiej połowie nad miastem zebrały się czarne chmury, z nieba runęła ściana deszczu, trybuny opustoszały a na boisku trwała zacięta walka. Nowy-stary zawodnik Polonii, Bartosz Prusak celnie podał dłuższą piłkę do Szymona Wojciechowskiego, bramkarz wyszedł za pole karne, jednak futbolówka zrobiła psikusa i przeleciała pod nogą golkipera gości. Szymon pewnie skierował piłkę do siatki i dobił rywala.

Punktujemy w drugim meczu i idziemy w górę tabeli.